tvpkrakowHospicjum dla Dzieci „Alma Spei” poszukuje młodych par, które zdecydują się na „Ślub z sercem” i na uroczystość zaślubin zaprosi wolontariusza, który będzie zbierał pieniądze na sprzęt dla podopiecznych fundacji. Zamiast wydawać pieniądze na kwiaty – można ułatwić życie chorym dzieciom.

Małgosia i Arek Krzyszkowscy właśnie rozpoczęli nową, wspólną drogę życia. Ale to chwila ważna nie tylko dla nich. Jednym z życzeń nowożeńców było, aby goście zamiast kwiatów ofiarowali wolne datki dla domowego hospicjum dla dzieci.

Posypały się nie tylko życzenia, ale też pieniądze do skarbonki wolontariuszki z „Alma Spei”. A radość z tego, że pomogło się chorym dzieciom to coś o wiele bardziej trwałego i cennego niż kwiaty. Na ślub z sercem zdecydowali się też Justyna i Jan Starczyńscy.

Dzięki pomocy nowożeńców szansę na życie i opiekę w domowych warunkach hospicjum daje między innymi małej Milence, która jest pod stałą opieką lekarzy i pielęgniarek. Dwuletnia dziewczynka ma wadę serca, źle się rozwija, nie je samodzielnie – musi być karmiona za pomocą rurki podłączonej bezpośrednio do żołądka.

Potrzebny jest też wentylator, pulsoksymetr, ssak – to kosztowne sprzęty, na które rodziny zwykle nie mogą sobie pozwolić. Hospicjum może je zakupić dzięki pieniądzom zebranym w trakcie ślubu z sercem.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video o akcji Ślub z sercem, który ukazał się 11.09.2011 roku w TVP Kraków.  http://krakow.tvp.pl/5247442/slub-z-sercem-malgosi-i-arka